YAZILAR

Makale ve Alıntılar

16. ALLAH NUR’UNU TAMAMLIYOR MU?

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

Din, insanların içinde yaşadıkları sistemi bilip anlamaları için bütün nebilerin açıkladıkları ortak ilimdir. Bu da Allah’ın sistemi veya ilahi sistem dediğimiz kainatın düzeni olan İSLAM’dır.

Kur’an-ı Kerim: “Allah nezdinde din İslam’dır.” (Al-i İmran Sûresi, 19. ayet)

Musevilik”, “İsevilik”, “Müslümanlık” İslam fıtratından doğan inanç yollarıdır. Bu yolların uygulayıcıları BİR. Allah’a inanırlar, fakat Allah’a ulaşma biçimleri farklıdır. İşte farklı yolları takip ettikleri için insanların makamları, mertebeleri farklı olur. Her nebi, önceki asırların ve yaşadığı asrın ilmini uhdesinde toplar. Bir sonraki nebi, bir öncekinden daha bilgedir. Zira, sistem her an ileri doğru işler.

Hz. Nuh(a.s.)’dan günümüze kadar gelen bütün nebiler İslam’dır, ümmetleri de Müslüman’dır. (Maide Sûresi, 44, 46, 47 ve 48. ayetler). Kur’an-ı Kerim’de “Nuh da müslümandı” ayeti mevcutken, “İsevilere”, “Musevilere” “gayrimüslim” denilmesi uygun değildir.

Kur’an-ı Kerim: “Allah’a giden yol sayısızdır.”, “Ben kulumun zannı üzereyim.

Değerli insanlar;

Bilindiği gibi Hz. Musa(a.s.)’dan sonra Hz. İsa(a.s.) gelmiştir. Musa Nebi, İsa(a.s.)’ın geleceğini Tevrat’ta bildirdiği halde fanatikler, Musa Nebi’yi putlaştırdıkları için İsa Nebi’yi kabullenmemişlerdir. Yine İsa Nebi, Hz. Muhammed(s.a.v.)’in geleceğini bildirdiği halde tutucular, “Ahmed gelecek” ayetini İncil’den çıkarmışlar, İsa Nebi’yi putlaştırmışlardır; aynen “Allah” isminin putlaştırıldığı gibi…

Hz. İsa(a.s.)’ın tekrar dünyaya gelmesi ne İncil’de var ne de Kuran’da…

İncil: “Benden sonra gelecek olan insanoğludur, O size her şeyi açıklayacaktır.

Kur’an-ı Kerim: “O kıyamete ait bilgidir – O kıyametin habercisidir.” (Zuhruf Sûresi, 61. ayet)

Son Nebi Hz. Muhammed(s.a.v.)’dir. Hz. İsa(a.s.) da bir nebi olduğuna göre nasıl olur da en son o gelebilir?..

Artık BİR’lik zamanıdır. İncil’in, Kuran’ın ve Hz. Muhammed(s.a.v.)’in işaret ettiği kişi geldiğinde, “Muhammed ümmetiyim” diyenler, sakın karşı çıkıp da geçmişteki Yahudi ve Hristiyanların durumuna düşmesinler. Malum, fanatizm, insan aklını bloke eder. Gelecek kişiyi, Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v.) ve Hz. İsa(a.s.) çok övmüşler, O’nun en yüksek ilim sahibi olduğunu bildirmişlerdir.

Peygamberimiz, “Son Nebi benim, benden sonra Mesih gelecek.” demiştir. “Mesih”i, “İsa” diye tercüme etmek yanıltıcı olur. Mesih’in manası; doğrulayıcı, düzeltici, Hakkı söyleyendir.

Su elementi 2002 yılında tükendi, toprak elementi de bitmek üzere. Mesih’in dünyaya gelmesi, toprak elementinin bitip hava elementine geçilmesi iledir. Su, Hz. Davut(a.s.)’ı; toprak, Hz. Musa(a.s.)’ı; hava, Hz. İsa(a.s.)’ı; güneş de Hz. Muhammed(s.a.v.)’i temsil eder.

Davut ümmeti, şeriat; Musa ümmeti, tarikat; İsa ümmeti, marifet; Muhammed ümmeti ise hakikat ehlidir. Adem’den günümüze kadar geçen süre, Musa dönemi; hava elementine geçilince başlayacak süreç, İsa dönemi; ölüm ötesi dönem ise “Ahmed” dönemidir.

Hz. Musa(a.s.), madde üstü ilimdir. Hz. İsa(a.s.), madde evren ilmidir. Hz. Muhammed(s.a.v.) ise madde ötesi ilimdir.

Yedinci Merkez Yapı’dan gelen bilgi yüklü yayınlar, güneş sistemine ulaşmak üzere. Bu yayın insan beynini etkileyip bir aşama yükseltecek, akıl almaz bir yaşam sistemi başlayacak. Özetle; geçilecek yeni dönem “Mesih Dönemi”dir. Bu arada insalık ağacı da mülhime mertebesinden mutmainneye geçecektir ki, burası velayet mertebesidir. Bu geçişte kim kalır kim gider, o bizi var eden gücün bilgisinde ve o gün yakın… Korunanlar kalacak, dünyaya “salih”ler hakim olacaktır. Bu korunma da “iman”la gerçekleşecek.

Hadis: “O gökten indiği zaman, deccal O’nu gördüğü yerde eriyecek.

Bu hadiste en büyük mana, gökten inenin “ilim” olmasıdır. “Gök” ile kastedilen ise beynimizdir.

Yanlış bilinenlerin doğrusu insanlığa sunulur, insanların bilmedikleri anlatılır, böylece deccal erimiş olur. Çünkü deccalin bir manası da cehalettir. Nasıl ki para deccalini iman eritecekse, cahillik deccalini de ilim eritecek.

Altın Çağ” olarak adlandırılan ve adeta bir cennet hayatının yaşanacağı bu yeni dönem, diğer dönemlere göre daha kısa sürecek ve hava elementinin tükenmesi ile de mavi dünya hayatı son bulacak…

Hava, toprak, su
Bir de güneş
Dördü bir olmadan
Yürümez bu can

İsa, Musa, Davut
Yüce Peygamber
Hepsi Kuran’da
BİR. tek can imiş

Sakın Cafer’in yanına
Sıfat takıp gelmeyin
Ağası da yamağı da
Cafer’de BİR. can imiş

Cafer Gezgez Abdullah, 2012
www.sonadem.com

4 Responses

 • Biri
  Nis 14, 2020

  Hocam öncelikle paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu ilmi değerlendirebilenlerden oluruz.

  Sizlere sormak istediğim 2 sorum var:

  Bizlere şu zamanda ve girecek olduğumuz dönemde ne yapmamızı tavsiye edersiniz?
  Gerçi kitaplarınızda bazı tavsiyeleriniz okudum ama yine de tekrardan da olsa danışmak istedim sizlere.

  Diğer sorum da sitenizdeki ve kitabınızdaki bazı yazılarınızı daha çok kişiye ulaşması için ekşi sözlük hesabımdan kaynak belirterek paylaşabilir miyim?

  Çok teşekkür ediyorum tekrardan. Dualarınızı esirgemeyin bizlerden.

  Biri Nis 14, 2020
  Cevapla
  • admin
   Nis 19, 2020

   Amin. Kitaptaki tavsiyelere uyabilirsiniz. Kaynak göstererek istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz.

   admin Nis 19, 2020
 • BİRİ
  Kas 24, 2020

  hocam selamlar.

  Her türlü kötülükten, nazardan, cinni etkilerden vs. korunmak maksadıyla her sabah okuyacağım bir zikir arıyordum. Nihayet hem sizden hem de diğer kaynaklardan edindiklerim sonucunda iki farklı zikre ulaştım.

  1. si her sabah 41 defa nas ve 41 defa felak surelerini okumak.

  2. si her sabah 300 defa “… Rabbi inniy messeniyeş şeytanu Bi nusbin ve azâb; Rabbi eûzü BiKE min hemezâtiş şeyâtıyn ve eûzü BiKE Rabbi en yahdurûn. Ve hıfzan min külli şeytanin mârid.” (38.Sâd: 41, 23.Mu’minûn: 97-98, 37.Sâffât: 7) ayetlerini okumak.

  vaktim de pek müsait olmadığından bunlardan birine başlamayı ve devam etmeyi düşünüyorum
  inşallah hocam. sizlere sorum bunlardan hangisine devam etmem en güçlü korunmayı sağlar?
  siz bana en etkin korunma için hangisini tavsiye edersiniz?

  teşekkür ediyorum hocam. selametle kalın.

  BİRİ Kas 24, 2020
  Cevapla
 • Yaşar KOCA
  Haz 8, 2023

  Merhabalar,
  Daha önce Mehdi ile ilgili yazdığınız yazıyı ve tüm kitaplarınızı okudum. Mehdi ile ilgili bir çok farklı görüş var. Mehdi ile ilgili hadislerin efendimizden çok sonra ortaya çıktığı ve Şii ‘lerin çıkardığını söyleyenler var. Ebu Hanife’nin Mehdi ile ilgili bir hadisi olmadığını söyleyenlerde. Bu yazı ve Mehdi ile ilgili yazınızı beraber düşündüğümüzde Mehdi ‘nin gelmesi konusunu tekrar değerlendirebilir misiniz.

  Yaşar KOCA Haz 8, 2023
  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Appearance
Layout
Element Style
Accent Color